Vaši lékárníci CZ

Lékárenský brainstorming č. 1 - Vodńany MEVPIS

(17. - 19. března 2017)

První nezávislý workshop praktikujících lékárníků ve Vodňanech poukázal na špatnou situaci veřejných lékáren, kterou je potřeba, co nejrychleji systémově řešit !

Ve dnech 17. až 19. března 2017 se konal První  nezávislý workshop = lékárnický brainstorming, který hledal řešení na stávající neutěšenou situaci malých či středních veřejných kamenných lékáren, které jsou stále více podhodnocovány a v rámci špatného systému nemají šanci na přežití. 

Do Vodňan se přihlásilo a do diskuze se zapojilo celkem 21 účastníků, prakticky ze všech regionů ČR, což potěšilo organizátory.

Vážnost probíraných témat zaujaly prakticky všechny přítomné lékárníky a nikdo nepochyboval o nutnosti organiozovat i do budoucna další diskuzní fóra na této úrovni. Významným účřastníkem byl i bývalý prezident a tiskový mluvní ČLnK PharmDr. Jan Horáček, který sám přednesl příspěvek, který kriticky a sebereflexne hodnotil PR-aktivity České lékárnické komory, které byly realizovány za předchozích 25let činnosti  směrem k veřejnosti, vlastním členům,  ale i k odborné a polické reprazentaci. Sám Dr. Horáček, označil tento workshop na nástupce Lékárenských sněmů, které se konaly v minulosti a jejich tradice byla bohužel přerušena.